Dzisiaj jest: 20 Luty 2017    |    Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Menu

Wypożyczalnia kajaków

Spływy kajakowe

Kajakowanie to cudowna forma aktywności ruchowej. Jednak, żeby czerpać z niej radość  trzeba umieć pływać kajakiem. Raba to nie Krutynia, czy Nida - zdarzają się miejsca, w których nurt wartko płynie a rzeka się zwęża - trzeba umieć więc manewrować. Podstawowe elementy aby bezpiecznie płynąć to umiejętność skręcania, zatrzymania kajaka poprzez wiosłowanie do tyłu, zawracanie. Bez opanowania tych elementów nie ma co się wybierać na kajak. Jeśli nie umiesz pływać kajakiem - nie martw się. Pod okiem instruktora kajakarstwa PZKaj.  nauczysz się i podszkolisz swoje umiejętności a wtedy    zapraszam do wypożyczalni kajaków, która znajduje się w Bochni na ulicy Wygoda 187. Pływamy w polietylenowych kajakach Necky Sky II  oraz  Necky Gannet.  Kajaki dowozimy  na umówione miejsce i zabieramy  z miejsca zakończenia spływu. Kajaki wypożyczane są tylko osobom pełnoletnim.

Obecnie wypożyczalnia posiada:

3 kajaki Necky Sky II.

9 kajaków Necky Gannet

 

Cennik 2016
w sezonie 2016 wypożyczenie kajaka  na dzień kosztuje 50zł
   Cennik transportu kajaków
przy założeniu, że zakończenie spływu przy wypożyczalni kajaków na ul. Wygoda 187
 • Transport kajaków do Dobczyc  100zł
 • Transport kajaków do Gdowa 70zł
 • Transport kajaków do Książnic 50zł
 • Transport kajaków do Chełma 50zł
 • Transport kajaków do Cikowic pod Kolejowy  30zł
 • Transport kajaków do plaży za ujęciem wody 30zł

Rozpoczęcie spływu przy wypożyczalni kajaków na ul. Wygoda 187

 • Transport z Majkowic spod mostu wiszącego 30zł
 • Transport z Cerekwi 40zł
 • Transport z Uścia Solnego 50zł
 • Transport  spod mostu w Górce na Wiśle 80zł

 Inne miejsce rozpoczęcia lub skończenia spływu - cena do uzgodnienia.

Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy w sprawie terminu i godziny wypożyczenia kajaków
 

 REGULAMIN WYPOŻYCZALNI KAJAKÓW

 1. Sprzęt znajdujący się w wypożyczalni "ORKA"jest jej własnością.
 2. Kajak może wypożyczyć osoba pełnoletnia posiadająca dowód tożsamości lub inny dokument ze zdjęciem.
 3. Osoby nieletnie mogą płynąć tylko pod opieką osób pełnoletnich, które ponoszą pełną odpowiedzialność za nie i za ich zachowanie i ewentualne szkody.
 4. Wypożyczalnia nie wypożycza kajaków osobom, których stan wskazuje na spożycie alkoholu lub innych środków odurzających.
 5. Wypożyczanie sprzętu odbywa się na zasadach odpatności zgodnie z aktualnym cennikiem.
 6. Osoba wypożyczająca kajak pozostawia własny dowód tożsamości i wnosi opłatę za uzgodniony okres czasu i podpisuje stosowne oświadczenie u wydającego sprzęt.
 7. Wypożyczający zobowiązany jest do sprawdzenia stanu wypożyczanego sprzętu pod względem technicznym i ilościowym oraz przekazania ewentualnych uwag wydającemu sprzęt.
 8. Podstawowym wyposażeniem każdego sprzętu pływającego są wiosła i kamizelki asekuracyjne, których wypożyczający musi używać zgodnie z ich przeznaczeniem i ponosi pełną odpowiedzialność za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
 9. Płynący kajakiem zobowiązani są do założenia i zapięcia kamizelek asekuracyjnych.
 10. Wypożyczający zobowiązany jest do zwrócenia sprzętu do wypożyczalni w stanie umożliwiającym natychmiastowe wypożyczenie
 11. Za zniszczenie, zgubienie, kradzież sprzętu Wypożyczający zobowiązany jest zwrócić jego równowartość w wysokości 100% rynkowej ceny w chwili zgłoszenia bez względu na stopień jego zamortyzowania.
 12. Odbiór i zwrot sprzętu odbywa się w miejscu ustalonym wcześniej przez Wypożyczającego i Wypożyczalnię.
 13. W czasie pływania należy zachowywać się zgodnie z obowiązującą etykietą wodniacką, zabrania się skakania ze sprzętu do wody, moczenia kapoków, uderzaniem kajak w kajak (taranowanie) zaśmiecania akwenu wodnego i nabrzeży.
 14. Wszystkie sprawy sporne w pierwszej kolejności będą rozwiązywane polubownie. W przypadku braku porozumienia, sprawy sporne będzie rozstrzygał Sąd właściwy dla Wypożyczalni.

Nasi partnerzy